Recenzja książki – Biblia Zdrowej Skóry, Skin Doctor, Izabela Lenartowicz

Skin Doctor Biblia Zdrowej Skóry

Poradnik o rodzajach skóry, jej problemach oraz polecanych zabiegach medycyny estetycznej. Pytacie czy warto? Zapraszam do czytania!

Dla kogo?

Jeśli interesuje Was tylko tzw. dzienna i wieczorna rutyna pielęgnacyjna, to ten poradnik może się Wam nie spodobać. Dlaczego? Autorka opisuje rodzaje skóry, jej schorzenia oraz udziela porad jak pielęgnować dany typ skóry, włączając w to zabiegi medyczne. Pomimo tego, że autorka zagłębia się w poszczególne tematy np. w objawy i leczenie AZS, to całość napisana została przystępnym językiem. Zarówno osoba początkująca, jak i bardziej zaawansowana odnajdzie się w tej książce. Jeśli zatem chcecie wiedzieć więcej o skórze i macie ochotę przyswoić trochę specjalistycznej wiedzy, to jak najbardziej polecam się zainteresować.

Biblia Zdrowej Skóry Skin Doctor Izabela Lenartowicz
Biblia Zdrowej Skóry Skin Doctor Izabela Lenartowicz

Czego można się dowiedzieć?

Jest to poradnik dermatologiczny, pokazujący pielęgnację w szerokim ujęciu. Autorka radzi, jak zadbać o dany typ skóry i poleca odpowiednie zabiegi medycyny estetycznej. Z poradnika dowiecie się między innymi, że skóra odwodniona to tylko przypadłość, a nie typ skóry. Poznacie też wiele faktów i mitów na temat pielęgnacji. Autorka, kierując się w swojej pracy podejściem holistycznym, porusza także temat diety, snu, stresu, czynników zewnętrznych i ogólnego samopoczucia, które mają wpływ na naszą skórę. Dowiecie się, czy jakość snu wpływa na starzenie się skóry oraz poznacie sposoby leczenia wybranych chorób skóry.

Podsumowanie

Nie znajdziecie tutaj inspiracji azjatycką, czy naturalną pielęgnacją. Jednak, niezależnie od tego jaką pielęgnację stosujecie, istnieją pewne podstawowe kwestie medyczne, które warto znać. Zwłaszcza jeśli skóra sprawia Wam problemy. Poradnik czyta się raczej wybiórczo, niż pochłania jednym tchem, a to ze względu na sporą dawkę medycznych informacji i szeroki przekrój tematów. Pomaga za to zrozumieć wiele kwestii związanych ze skórą oraz poznać najważniejsze różnice w typach skóry.