Woski sojowe do kominka. Zapachy na zimę

Naturalny wosk sojowy to ekologiczny sposób na wypełnienie pomieszczenia zapachem. Jest zdrowszy od wosków i świec zrobionych z oleju parafinowego. Podczas spalania nie wydziela toksycznych substancji i nie szkodzi zdrowiu. Dużym plusem jest jego łatwe usunięcie, ponieważ po rozpuszczeniu zmienia się w olejek.

Najpopularniejsze i łatwo dostępne woski to produkty parafinowe. Dowiedziono, że podczas spalania parafiny wydzielają się toksyczne związki, takie jak toluen czy benzen, więc ich częste i długie palenie nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Dodatkowo ich późniejsze usunięcie jest kłopotliwe. Woski sojowe są za to wygodne w użyciu, łatwo je usunąć z kominka, a dodatkowo są ekologiczne. Jest to ważne w przypadku osób wrażliwych na zapachy, astmatyków, czy osób mających problemy z górnymi drogami oddechowymi.

Jednak nawet naturalnych wosków należy używać rozsądnie. Pamiętajcie, żeby nie przesadzać z częstotliwością ich palenia, używać w pomieszczeniach dobrze wentylowanych i unikać rozpalania w pokojach, w których śpicie lub dłużej przebywacie.

Wybierajcie woski sojowe lub wykonane z wosku pszczelego. Nie kupujcie wosków palmowych.

Lanaline Naturals Candles  

Małe woski w kształcie kwiatków, które wystarczą na dwa palenia. Jeśli chcecie zmniejszyć intensywność zapachu wystarczy użyć połowę wosku.

Czekoladowa pomarańcza

Zapach słodki, z wyczuwalną nutą soczystej, słodkiej pomarańczy i czekolady.

Mleko i miód

To również zapach słodki, ciepły, ale zdecydowanie mydlany.

Wosk sojowy Lanaline  EZTI Charming Glam i Romantic Spell
Wosk sojowy Lanaline EZTI Charming Glam i Romantic Spell

EZTI Candles

Woski w kształcie czekoladki, zapakowane w sreberko i ozdobny kartonik. Jedna kostka wystarcza na dwa palenia. Zapachy są bardzo ładne, wyważone i wielowymiarowe, jak perfumy. Skład to wyłącznie naturalny wosk sojowy i kompozycja zapachowa.

Wosk sojowy EZTI Lanaline
Wosk sojowy EZTI Lanaline

Romantic Spell

Kwiatowy, elegancki zapach. Nuty głowy: róża, tuberoza, nuty serca: mimoza, nuty bazy: piżmo, orchidea.

Charming Glam

Słodki, z wyczuwalną nutą pomarańczy. Nuty głowy: jaśmin, mirabelka, nuty serca: wanilia, kwiat pomarańczy, nuty bazy: piżmo.

Wosk sojowy EZTI Charming Glam
Wosk sojowy EZTI Charming Glam

Używacie wosków sojowych, czy raczej unikacie aromatyzowania pomieszczeń?