Rewitalizacja skóry po zimie – działanie antyoksydacyjne i witamina C

Bioup Youth Glow

Wiosna to czas, w którym przyroda budzi się do życia. Jest to także idealny moment na zregenerowanie swojej cery po zimie. Wasza cera może być uwrażliwiona i przesuszona przez mróz, ogrzewanie i kuracje złuszczające z użyciem kwasów. Sprawdźcie czego używać, by obudzić swoją skórę i przywrócić jej blask!

Popularne antyoksydanty

Witamina C to dobrze znany i lubiany w kosmetyce antyoksydant (przeciwutleniacz). Wszystko przez jego działanie rozjaśniające, poprawiające koloryt cery, ujędrniające (wpływa pozytywnie na syntezę elastyny i kolagenu) oraz wzmacniające naczynka krwionośne. Podtrzyma także efekty uzyskane dzięki kuracji złuszczającej.

Polecam Wam witaminę C rozpuszczalną w tłuszczach  (tzw. olejkowa postać witaminy C), czyli ascorbyl tetraisopalmitate. W porównaniu z rozpuszczalną w wodzie witaminą C (ascorbic acid), forma olejkowa jest delikatniejsza i bardziej stabilna. Nadaje się dla cer wrażliwych i naczynkowych. Ascorbic acid natomiast łatwo się utlenia i rozkłada pod wpływem światła, tracąc tym samym swoje pozytywne właściwości. Zaleca się łączyć witaminę C z witaminą E, ponieważ ładnie się uzupełniają i wzmacniają potencjał antyoksydacyjny. Stabilna forma witaminy C jest coraz popularniejsza i coraz więcej marek wzbogaca nią swoje kosmetyki.

Jeśli stosujecie oleje naturalne, lub chcecie spróbować, to wybierzcie te naturalnie bogate w witaminy C, E i A np. olej z dzikiej róży, olej z owoców rokitnika, olej tsubaki, olej z pestek opuncji, olej z pestek malin. Wybierajcie oleje nierafinowane. Więcej o olejach naturalnych znajdziecie we wpisie Skóra chce pić! O nawilżaniu skóry latem

Bioup serum Youth Glow
Bioup serum Youth Glow

Bioup, Serum olejowe anti-aging Youth Glow, 15 ml

To jeden z przykładów olejku ze stabilną formą witaminy C. Serum ma postać lekkiego olejku o pomarańczowym zabarwieniu. Zawiera w składzie oleje o wysokim potencjale antyoksydacyjnym, takie jak olej z nasion dzikiej róży i olej rokitnikowy, które nadają mu intensywną barwę. Zawierają one dużą ilość karotenoidów (betakaroten –  prowitamina A), chroniących przed wolnymi rodnikami, dzięki czemu serum działa ujędrniająco na skórę i poprawia koloryt cery. W olejach tych naturalnie występują duże ilości witaminy C i witamina E. Serum wzbogacone zostało witaminami E (tocopherol) i C (w stabilnej formie ascorbyl tetraisopalmitate), co dodatkowo wspiera jego potencjał przeciwrodnikowy.

Bioup serum olejkowe Youth Glow
Bioup serum olejkowe Youth Glow

Zaraz po nałożeniu produktu cera wygląda na bardziej promienną i nawilżoną. Jest jednolita, pory skóry lekko zwężone, a stany zapalne złagodzone. Serum posiada naturalny zapach, wynikający z użytych składników i nie jest dodatkowo perfumowane. Dostępne jest w dwóch pojemnościach 15 ml i 30 ml. Stosujcie je na noc, zawsze na wilgotną cerę. Niestety jego intensywny kolor brudzi pościel, więc lepiej nie kłaść się spać zaraz po nałożeniu olejku, ale dać mu czas na wchłonięcie lub wmasować za pomocą rollera jadeitowego. O masażu twarzy rollerem, i nie tylko, przeczytacie we wpisie Masaż twarzy – dlaczego warto go wykonywać i jak to robić

Oczywiście wyżej wymienionych antyoksydantów możecie także szukać w innych produktach, nie tylko tych naturalnych, czy opartych o naturalne oleje. Warto je zapamiętać i szukać w składzie inci, czyli na tylnej etykiecie produktu.

Jeśli podobał Ci się ten wpis lub masz pytania – zostaw komentarz 🙂