Witamina D – dlaczego warto ją stosować?

Witamina D Natu Care

Witamina D przynosi wiele korzyści dla naszego organizmu. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni, działa pozytywnie na zachowanie mocnych zębów i kości, wzmacnia układ odpornościowy i dodaje energii! Witamina D Natu Care Sunny Mood to suplement diety odpowiedni także dla wegan. Ma postać kropli, które dodajecie do wody lub posiłku np. sałatki. Jeśli chcecie wiedzieć, jak smakuje, jak ją stosować, i oczywiście, czy działa, to zapraszam Was do wpisu!

Dlaczego warto suplementować witaminę D?

Położenie naszego kraju, zmieniający się styl życia, krótki czas spędzony na dworze w słoneczne dni (związana z tym ochrona przed słońcem, która chroni nas przed poparzeniem i rakiem skóry, unikanie bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne itp.) sprawiają, że potrzebujemy dostarczać do naszego organizmu witaminę D poprzez zbilansowaną dietę lub w formie suplementów.

Wegańska witamina D Natu Care
Wegańska witamina D Natu Care Sunny Mood

Skład: olej MCT z kokosa (średniołańcuchowe trójglicerydy kwasów tłuszczowych), cholekalcyferol (witamina d z alg morskich), przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli

Witamina D wpływa tak naprawdę na funkcjonowanie całego organizmu. Jakie objawy mogą świadczyć o tym, że mamy jej zbyt mało? Są to chociażby odczuwalne bóle mięśni i trudności z ich regeneracją (i ogólną regeneracją organizmu) po wysiłku fizycznym, gorszy nastrój, brak energii i zmęczenie, za które często obwiniamy stres, kiepski stan włosów i ich wzmożone wypadanie czy podatność na infekcje.

Jak widzicie niedobór witaminy D ma wpływ na szereg zaburzeń w naszym ciele i mózgu. Dlatego tak ważne jest dbanie o siebie nie tylko poprzez kremy, ale i od środka – biorąc pod uwagę nie tylko naszą skórę i włosy, ale także trzymające nas mięśnie, kości, aż po naszą psyche. Patrzcie zatem na siebie całościowo ❤️ Ciało mamy tylko jedno i to ono nas niesie przez życie, więc powinniśmy o nie dbać.

Witamina D Natu Care Sunny Mood w formie kropli

Wegańska witamina D Natu Care Sunny Mood

Produkt oparty jest na oleju MCT z kokosa, a witamina D pochodzi z alg morskich. Obecność oleju jest konieczna, ponieważ witamina D3 rozpuszcza się w tłuszczach. Jak pisze producent, witamina D pozyskiwana z alg jest bezpośrednim zamiennikiem tej pochodzenia zwierzęcego np. z lanoliny. To sprawia, że produkt mogą stosować osoby będące na diecie roślinnej.

Krople nie mają smaku, a ich konsystencja jest płynna – można spokojnie dodać je do wody. Dzienna zalecana dawka to 20 kropli (jedna pipetka). To super opcja dla osób, które nie lubią stosować tabletek (jak ja!) i dla tych wrażliwych na smak i konsystencję oleju. Taka forma stosowania jest zatem nie tylko wygodna, ale i dobrze przyswajalna przez nasz organizm.

Witamina D w kroplach Natu Care Sunny Mood
Wegańska witamina D w kroplach Natu Care Sunny Mood – olej MCT z kokosa, witamina D z alg morskich

Produkt Sunny Mood został przebadany na obecność GMO, glutenu, laktozy, a nawet metali ciężkich. Na stronie marki znajdziecie badania na ten temat.

Odkąd zaczęłam suplementować witaminę D Natu Care poprawił mi się nastrój i stan włosów. Jest to także dodatkowe wsparcie w moich codziennych aktywnościach. Po treningach nie mam problemu z zakwasami i szybko się regeneruję. Oczywiście ma na to wpływ szereg czynników, nie tylko witamina D, w tym moje wytrenowanie, inne stosowane suplementy (u mnie są to zazwyczaj mieszanki olejów roślinnych, herbatki ziołowe, probiotyki), odżywianie itp. Czuję, że stosowanie witaminy D wspiera mnie w tych działaniach i korzystnie wpływa na organizm. No i ta forma kropli jest super!


Suplementujecie witaminę D? Jeśli tak, to dajcie znać czy towarzyszy Wam ona przez cały rok, czy tylko w okresie jesienno-ziomowym jako wsparcie organizmu?

Produkt Sunny Mood otrzymałam dzięki uprzejmości marki Natu Care. Wybrałam go sama ze względu na pasującą mi formę kropli.